Azja Płd-Wsch, Birma, Świat

Rybacy znad Jeziora Inle.

12 kwietnia 2015
jezioro inle rybacy

Każdego dnia Jezioro Inle z pomocą niestrudzonych rybaków pisze swoją własną, niepowtarzalną historię. To drugie, co do wielkości jezioro w Birmie od lat jest domem dla tamtejszej ludności – zapewniając nie tylko pożywienie, ale także coraz większe zyski z kwitnącej turystyki. Domyślamy się, że dla birmańskich rybaków każdy dzień wygląda prawie identycznie, jednak według nas ich dzienna rutyna pełna jest poświęcenia i odrobiny magii.

Swój taniec rozpoczynają już o wczesnych godzinach porannych, gdy całe jezioro spowite jest we mgle.

birma Jezioro Inle birma birma

Niezakłócona tafla wody zlewa się z górami na tle których niczym w teatrze cieni podziwiać można postacie tańczące z wiosłami. O 5 rano cały ten spektakl ma się tylko dla siebie.

birma Jezioro Inle birma

Dzień pozwala z bliska przyjrzeć się pracy rybaków. Ich technika, opanowana do perfekcji, opiera się na połączeniu równowagi ze staniem na rufie na jednej nodze z wiosłowaniem drugą i trzymaniem kosza lub sieci do połowu ryb.

birma birma birma birma Jezioro Inle birma

 Całe przedstawienie kończy się o zachodzie, gdy w ostatnich promieniach słońca wracają z łupem do swoich wiosek na palach.

 Jezioro Inle Jezioro Inle Jezioro Inle Jezioro Inle birma birma

Także warto przeczytać...

3 Comments

 • Reply Jezioro Inle - jak wygląda idealny dzień?Świat według Rostków 22 kwietnia 2015 at 6:19 pm

  […]  Na wschód słońca popłynęliśmy sami. Koszt łódki o tej porze to 6 […]

 • Reply Nasze TOP 10 z podróży po Azji. - Świat według RostkówŚwiat według Rostków 4 października 2015 at 7:59 am

  […] 8. Zachody słońca nad Jeziorem Inle. […]

 • Reply Nad wulkanem Bromo słońce wschodzi inaczej.. - Świat według RostkówŚwiat według Rostków 29 listopada 2015 at 11:39 am

  […] słońcem.  Tak, ze wschodzącym słońcem, które wychodzi zza horyzontu morza, zza gór, nad jeziorem tańczących rybaków w Birmie,  zza świątyń w Baganie  lub zza kambodżańskiego Angkor Wat. Ogólnie koncept jest taki: […]

 • Leave a Reply

  Current ye@r *