Ameryka Południowa, Boliwia, Brazylia, Kolumbia, Paragwaj, Peru, Świat

TOP 3 Ameryki Południowej.

11 października 2017
top3

Było TOP 3 Azji i TOP 3 Meksyku i Ameryki Środkowej, więc teraz kolej na Amerykę Południową. W trzy miesiące zobaczyliśmy kawałek Brazylii, przejechaliśmy przez Paragwaj, przemierzyliśmy Boliwię i Peru i „zakosztowaliśmy” troszkę Kolumbii.

Były miejsca, które pokochaliśmy i do których chcielibyśmy wrócić, ale i takie które do gustu nam nie przypadły i których nie polecilibyśmy osobom, które wybierają się w tamten region świata.
Poniżej nasze TOP 3 AMERYKI POŁUDNIOWEJ!
Może pomoże Wam w planowaniu wyjazdu :)

 

TOP 3 MIASTA

1. Rio de Janeiro

Za bycie najpiękniej położonym miastem jakie widzieliśmy, za niezwykłe punkty widokowe, za połączenie plaży, gór i dżungli, za pyszne jedzenie, karnawałowy klimat, weekendowe poranki i mega sympatycznych mieszkańców.

IMG_0092

2. Sucre

Za targ pełen smacznego jedzenia, za klimatyczny hotel Mi Puebla, za niezliczoną ilość przepitego wina, za białe domki z czerwoną dachówką, za pyszne soki.

IMG_0168

3. Cusco

Za bycie jednym z najładniejszych miast Peru, za targowisko, za tanie jedzenie, za bliskość niezwykłych atrakcji, za bycie dobrą bazą wypadową do Machu Picchu i pobliskich gór.

IMG_0086

 

TOP 3 NATURA

1. Park Narodowy Eduardo Avaroa

Za stada tysiąca flamingów, za krajobrazy jak z księżyca, za niezwykłe formacje skalne, za cudowną przygodę, za możliwość podróżowania przez 3 dni po rejonach położonych powyżej 5000 metrów nad poziomem morza.

IMG_1566

2. Salar de Uyuni

Za bezkres, za niezwykłą perspektywę, za możliwość poczucia się malutkim w tym wielkim świecie, za mroźne noce i słoneczne dnie,  za piękne zachody słońca.

IMG_1162

3. Cordillera Blanca

Za bycie jednym z najpiękniejszych pasm górskich jakie widzieliśmy, za ośnieżone szczyty, za niezliczoną ilość opcji trekkingowych, za mroźne poranki w namiocie, za przepiękne laguny, za niezwykłe widoki z przełęczy, za wysiłek, jaki musieliśmy włożyć w ich zdobycie.

IMG_0257

 

TOP 3 TREKKINGI

1. Salkantay Trek

IMG_0354

2. Santa Cruz Trek

IMG_0446

3. Trekkingi na Ilha Grande

IMG_0084

 

TOP 3 ATRAKCJE:

1. Wodospady Iguazu

Za huk wody, za możliwość „poczucia” wodospadów na własnej skórze, za Gardło Diabła, kolorowe tęcze, kaskady i piękne położenie.

IMG_0194

2. Chrystus z Rio

Za piękny widok z góry przysłonięty chmurami, za niezwykły zachód słońca, za majestatyczność.

1

3. Machu Picchu

Za bycie najbardziej malowniczo położonymi ruinami na świecie, za możliwość zrobienia sobie zdjęcia z lamą, za błądzenie po korytarzach dawnego imperium Inków, za bycie miejscem tak bardzo turystycznym, a mimo wszystko tak ciężko dostępnym.

IMG_0669

 

TOP 3 PRZEŻYCIA

1. Dzień w środku amazońskiej dżungli

Za gigantyczną tarantulę, za historie o wierzeniach i dzikich stworach opowiadane przy ognisku, za możliwość spędzenia czasu w środku dżungli z sympatyczną rodziną, za podróż drewnianą łódeczką przez dopływ Amazonii, za pyszne jedzenie.

IMG_0761

 

2. Rejs dopływem Amazonii do Iquitos

Za litr wypitego rumu, za możliwość zobaczenia różowych delfinów, za dnie i noce spędzane w kolorowych hamakach, za sympatyczne towarzystwo i za naprawdę fajną przygodę.

IMG_1115

3. Samotne zdobycie Rainbow Mountain

Za nocną podróż ciężarówką, za mroźny poranek i stado zamrożonych lam i alpak, za niezwykłe, kolorowe formacje skalne.

IMG_0046

 

TOP 3 NOCLEGI

1. Nocleg na środku pustyni Uyuni

Za niebo pełne gwiazd, za naszą pierwszą noc na pustkowiu w samotności, za romantyczną atmosferę i za to, że byliśmy tam całkowicie sami.

5

2. Nocleg w dżungli

Za odgłosy tysięcy owadów, za kojące dźwięki lasu, za ognisko i możliwość spróbowania egzotycznych owoców, za nocleg w najbardziej dzikim miejscu podczas naszych podróży, za nocny trekking.

IMG_0602

 

3. Mi Pueblo Samary Boutique Hotel w Sucre

Za rodzinną atmosferę, pyszne śniadania i niezwykły klimat.

IMG_0352

 

 Także warto przeczytać...

4 Comments

 • Reply JO 11 października 2017 at 11:55 am

  „zamrożonych lam i alpak”? dios mio!

  • Reply Świat według Rostków 12 października 2017 at 7:16 am

   Noo o poranku kiedy na zewnątrz było -10 stopni to wyglądały wszystkie jak zamrożone :d ruszały tylko oczami :p ale po południu już normalnie hasały po łączkach :d

 • Reply Kris 11 października 2017 at 12:45 pm

  pustynia Uyuni ??!!! ….
  Raczej Salar de Uyuni … bo w porze deszczowej lub tuż po niej raczej nie mielibyście szans na nocleg … Podczas mojej podróży woda sięgała po kolana – i to dawało jeszcze wspanialszą perspektywę – niebo odbite w wodzie – i człowiek jakby zawieszony wewnątrz sfery ( kuli )

  ad. 2.Rejs dopływem Amazonii do Iquitos ????
  ad3. „Za bycie najbardziej malowniczo położonymi ruinami na świecie,” – tu powinna b uwaga
  Za bycie najbardziej – NASZYM ZDANIEM – malowniczo położonymi ruinami na świecie …
  Niewykluczone, że kiedyś sami uznacie że to nie NAJ… na świecie.
  Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych wypraw

 • Leave a Reply

  Current ye@r *